Władys: zapisuję białe karty miłością i śmiercią

Spotykamy się dzisiaj z Władysem – autorem tekstów, wokalistą i współtwórcą projektu Machaon, który właśnie zaczyna wypływać na szerokie wody.
Co można powiedzieć o Władysie?
Nie jest bydgoszczaninem, ale stąd pochodzi Jego miłość, tutaj urodził się Jego syn i tutaj mieszka. Jest więc dosyć mocno związany z tymi okolicami. Lubi lasy i jeziora, a także kucharzyć i podróżować… Jest również fanem fantasy, dobrych książek, filmów i muzyki. Jego pasją jest opowiadanie i robi to poprzez pisanie tekstów. W ten sposób uzewnętrznia swoje emocje, uczucia i przemyślenia. Jak sam twierdzi, czuje się z tym jak ryba w wodzie, a jest zodiakalną Rybą…
Relacja z koncertu w Choszcznie:
Fot. Basia Bajorek

Władys pisze więc i pisze. Zapisuje białe karty miłością i śmiercią, sukcesami i porażkami, upadkami i wysokimi lotami – opowiada o tym najczęściej na kanwie swoich doświadczeń. Jako, że muzyka od wielu lat jest obecna w Jego życiu (zespoły Kopenhaga, Marians, North) – tworzy głównie pod kątem zespołu Machaon, który stworzył ze swym długoletnim przyjacielem Krzyśkiem Opalińskim, torunianinem.

 
Czym jest Machaon?
 
Fot. Basia Bajorek
MACHAON to projekt muzyczny powołany w 2008 roku przez Władysa Szlachtowicza (teksty) i Krzysztofa Opalińskiego (muzyka), co zaowocowało wydaniem studyjnej płyty HORIZON (Opowieści z krańca). Muzykę tkwiącą korzeniami w transach zimnej fali końca lat 80. i opartą na mocnym, rytmicznym groovie okraszają poetyckie teksty konstatujące otaczającą rzeczywistość.
 
 
 
Fot. Basia Bajorek
Machaon jest właśnie w trakcie intensywnych prób przed pierwszymi koncertami na które serdecznie zaprasza. Tam, na żywo, będzie można zapoznać się z twórczością zespołu i tekstami Władysa,
które z całą pewnością razem z muzyką stanowią nierozerwalną całość.
Oczywiście będzie można porozmawiać osobiście z ich autorem jak i z muzykami.

Do posłuchania:

Informacje o grupie Machaon:
Fanpage https://www.facebook.com/machaon.project

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s