Sztuka z duszy, czyli jesteśmy kosmosem

„Jestem atomem we wszechświecie”. Olej na płótnie 60×60

SURREALIZM MAŁGORZATY SUSZCZYŃSKIEJ

Wielokrotnie obserwowałam w człowieku pewną zależność. Jednak tylko silni i świadomi potrafią tego dokonać – czerpać radość z życia pomimo trudnych doświadczeń. Rola zrównoważenia czerni i bieli, dobra i zła, czy jakkolwiek inaczej nazwiemy przeciwstawne bieguny, które w nas istnieją – jest najtrudniejszą z życiowych ról.

I właśnie dlatego obrazy Małgorzaty mają w sobie hipnotyzujący przekaz. Twierdzi, że inspiracją do malowania jest Jej własna historia. Przeszłość, o której może powiedzieć, że była w kolorze czerni. Odnalazła jednak szczęście i całą paletę kolorów życia.

Obrazy maluje duszą. Jest w nich przenikanie światów, surrealizm, poczucie, że wszyscy jesteśmy częścią całości. A nasze przeżycia tutaj na ziemi są tymczasowe i służą ukształtowaniu – z punktu widzenia, jakiego nie jesteśmy w stanie ogarnąć rozumem. Właśnie dlatego sztukę Małgosi należy oglądać sercem. Wtedy zobaczymy WSZYSTKO. Dostąpimy tajemnicy.

Sama artystka tak opowiada o swojej twórczości:

„Tematyką moich obrazów jest kobieta w całej swojej tajemniczości. Używam całej palety barw. Jestem teraz wielobarwna, pełnozmysłowa i różnorodna. Opowiadam obrazami o swoich uczuciach i emocjach, symbolami które dla każdego oznaczają coś innego i to jest fantastyczne. Miałam możliwość publicznie pokazać moje obrazy i za każdym razem było to mistyczne przeżycie. Maluję bo mogę, bo chcę opowiedzieć swoją historię z poczuciem, że może być inspiracją dla innych kobiet żyjących w czerni”.                 

                                                                                  
Wystawy – szczegóły zostaną udostępnione na profilu facebook Małgorzata Suszczyńska.  Kontakt: xymena8@o2.pl

Obraz główny – olej na płótnie, seria „Żywioły”.

„Gwiezdny pył „.Olej na płótnie 60×60

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s